Kiedy pełna księgowość?

Uproszczona księgowość to rozwiązanie , które jest naprawdę popularne. Niestety, zdarza się, że nie może ona być stosowana. Wtedy niezbędne jest prowadzenie pełnej księgowości.

Pełne księgi mają obowiązek prowadzić przedsiębiorcy, który zdecydowali się o przekształceniu firmy w spółkę kapitałową prawa handlowego. Tyczy się to również spółek osobowych prawa handlowego. Do tych pierwszych zalicza się między innymi spółki akcyjne, do tych drugich zaś spółki komandytowe.

Jeżeli przychody netto przekroczyły wartość dwóch milionów Euro (oczywiście przeliczając na złotówki), też pojawia się konieczność prowadzenia pełnej księgowości.

Musisz prowadzić pełną księgowość? Znajdź biuro dla siebie: 
prowadzenie pełnej księgowości Gdynia | biuro rachunkowe trójmiasto | księgowość pszczyna

Czym się kierować, wybierając księgowego?

Biuro rachunkowe to miejsce, oferujące swoją pomoc tym, którzy chcą rozliczyć PIT bądź zlecić prowadzenie firmowej księgowości. Na rynku działa obecnie wiele biur rachunkowych , z których nie wszystkie oferują usługi na naprawdę wysokim poziomie. Co uwzględnić, chcąc wybrać naprawdę solidne biuro rachunkowe?

Z pewnością warto kierować się opiniami, jakie biuro ma wśród klientów. Warto popytać zaprzyjaźnionych firm, a jeżeli takich nie mamy, z pomocą przychodzi Internet. Na różnych formach znajdują się opinie na temat biur rachunkowych.

Obowiązkowo trzeba sprawdzić czy biuro rachunkowe działa zgodnie z obowiązującymi przepisami prawa i posiada wymagane licencje. Przed podpisaniem umowy warto też zapytać o kwalifikacje pracowników, którym powierzone zostanie nasze zlecenie.