Tłokowe pompy – co należy o nich wiedzieć?

Pompy tłokowe są to pompy wyporowe której element roboczy to tłok który porusza się w cylindrze ruchem posuwisto-zwrotnym. Na rynku jesteśmy w stanie odszukać wiele rodzajów pomp tłokowych. Warto także wspomnieć o zaletach tych pomp, do których należy możliwość pompowania gęstych cieczy. Natomiast do ich zastosowań należy transfery:

  • Ściernych a także palących płynów, takich jak kwasy winowe oraz osady,
  • Gorącego płynu o temperaturze 100°C
  • Galaretowatych cieczy,
  • Gęstych i zamulonych cieczy.

Jednakże należy pamiętać że pompy takie potrzebują odpowiedniej pielęgnacji, a czasem nawet naprawa pomp będzie niezbędna.

Pompy wodne – co należy o tym wiedzieć?

Bez wątpienia przez ciągłą dostępność wody możemy normalnie funkcjonować każdego dnia. Bardzo często aby mieć wyżej wspomniany dostęp konieczne jest użycie pompy, która doprowadza wodę do miejsca zamieszkania oraz ogródka. W sklepach odszukamy wiele typów takich urządzeń. Te pompy mają zastosowanie w wielu typach instalacji, są one używane przykładowo do: zaopatrzenia w wodę poprzez przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych bądź też sztucznych. Aczkolwiek o pompy należy dbać, oraz należy liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być niezbędna.

Pompy hydroforowe- co należy o nich wiedzieć?

Pompy samozasysające, które nazywane są także pompami hydroforowymi, stanowią interesującą alternatywę dla pomp głębinowych. Stosuje się je wtedy, gdy lustro wody znajduje się wysoko a sama instalacja wodociągowa musi być zamontowana tanio. Takie pompy samozasysające są chętnie są wybierane do zasilania domków letniskowych, czy też systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Ponadto modele które są wydajniejsze bez wątpienia można wykorzystywać też w celach przemysłowych czy również do tłoczenia wody którą można wykorzystać na potrzeby  spożywcze w domu. Jednakże pamiętaj, żeby dobrze o nią dbać a także ją pielęgnować przeciwnie remont pomp może być wymagany.

Pompy wtryskowe- co należy o tym wiedzieć?

pompa wtryskowa jest to w większości używana do hydraulicznego wtrysku paliwa. Niemniej jednak poprzez ich minusy nie są one zbytnio wykorzystywane.

Pompy zębate – co należy o tym wiedzieć?

Pompy zębate cechują się bardzo trwałą konstrukcją o przedłużonej eksploatacji. Czy wiesz że większość modeli pomp zębatych dostępna jest z przyłączami które są w linii prostej czy też pod kątem 90 s.. Pompy są zaprojektowane w taki sposób nie były w posiadaniu części gumowych, które mają styczność z tłoczonym medium. Jeśli chodzi o ich zastosowania to znajdują one je na przykład w przemyśle cukierniczym, naftowym, lakierniczym, farmaceutycznym bądź chemicznym. Reasumując pompy zębate znajdziemy także w kilku wielu innych gałęziach przemysłu. Potrafią one pracować z cieczą która ma wysokie temperatury jak i wspaniale działają przy tłoczeniu smoły.

Pompy wirowe- co warto o tym wiedzieć?

Dzięki zwartej konstrukcji, prostemu użytkowaniu a również bardzo wysokiej wydajności, pompy mają dużo zastosowań w szeroko pojętym przemyśle a także budownictwie. Takie pompy mogą z pełnym sukcesem pompować nie tylko wodę ale również ścieki. Dzięki czemu te pompy są chętnie instalowane zarówno w przemysłowych systemach kanalizacji ściekowej a również w instytucjach i obiektach użytku publicznego. Ponadto należy dodać że pompy wirowe są wysoce odporne na wysoce intensywną eksploatację. Pompy wirowe takżę mogą służyć do pompowania ścieków komunalnych ale także w przypadku osuszania zalanych pomieszczeń. Oprócz tego taki rodzaj pomp są używane też w innych branżach, takich jak energetyka, rolnictwo czy górnictwo.

Pompy nurnikowe – co warto o tym wiedzieć?

Pompy nurnikowe można wykorzystać głównie w ciężkich warunkach, bo one zapewniają ciągłość pracy. Swoje główne zastosowanie znajdują w  przepompowywaniu wyjątkowo zabrudzonej cieczy. Jednakże pompa nurnikowa bardzo dobrze poradzi sobie również z czystą cieczą. W tych czasach profesjonalne pompy nurnikowe głównie znajdują zastosowanie w zasilaniu aparatów procesowych, czy też do zatłaczania wody złożowej czyli solanki.