Piłka nożna to popularna gra zespołowa znana w każdym zakątku globu. To właśnie w piłkę nożną z zaangażowaniem grają dzieciaki na lekcjach wychowania fizycznego. Aby rozegrać mecz, potrzebne jest nie tylko boisko oraz piłka, ale teżbramki piłkarskie. Jak prawidłowo dobrać wielkość bramek piłkarskich?

Zarówno szerokość, jak i wysokość bramki zależne są od boiska, na którym ma zostać rozegrany mecz. Największe produkowane bramki piłkarskie mają 244 centymetry wysokości oraz 732 centymetry szerokości. Takie bramki piłkarskie wykorzystywane są wówczas, gdy mecz zostanie rozegrany na pełnowymiarowym boisku. Orliki cieszące się popularnością wśród dzieciaków w różnym wieku do takich się nie zaliczają. W ich przypadku bramki piłkarskie mają nieco mniejsze wymiary: 2 metry wysokości oraz 5 metrów szerokości. Jeśli chodzi o grę w futsal, to bramki mają jeszcze mniejszy rozmiar. Mają jedynie 3 metry szerokości i 2 metry wysokości.

Wybierając bramki piłkarskie, warto pamiętać, że rozmiar to nie jedyna rzecz, jaką należy wziąć pod uwagę. Dobra bramka piłkarska jest przede wszystkim stabilna. To właśnie ta cecha gwarantuje bezpieczeństwo tym, którzy biorą udział w meczu.