Wiele osób boi się dentystów, choć w ostatnich latach jest to strach zupełnie niepotrzebny. Jest tak dlatego, że większość dentystów stosuje niezwykle zaawansowane technologicznie rozwiązania, które sprawiają, że leczenie przebiega bardzo sprawnie. Podstawowymi narzędziami pracy dentysty są wiertła dentystyczne. Warto opowiedzieć nieco więcej na ten temat – wyjaśnić ich zastosowanie oraz wyszczególnić, jakiego typu mogą być wiertła stomatologiczne. Rodzaje ich są bowiem niezwykle różnorodne.

Wiertła stomatologiczne – modele

Możemy wyszczególnić trzy najbardziej podstawowe typy, jakimi mogą pochwalić się tego rodzaju akcesoria stomatologiczne-> https://e-medyczne.com/stomatologia-zachowawcza-wiertla. Mamy na przykład wiertła diamentowe, które są rozwiązaniem o największej trwałości. Używa się ich nade wszystko do usuwania próchnicy, ale również pracy na najbardziej twardych tkankach. Są wielokrotnego użytku. 

Warto wspomnieć również o technologii, jaką są wiertła na turbinę z węglików spiekanych – są one niezwykle precyzyjne oraz gwarantują najwyższą dokładność. Cechuje je trwałość i wydajność. Jeśli chodzi zaś o wiertła dentystyczne stalowe, to te pracują stosunkowo wolno i używa się ich między innymi do zagłębień retencyjnych.

Co wpływa na jakość wierteł stomatologicznych?

Jest wiele powodów, dla których wiertła stomatologiczne to podstawowe narzędzia pracy każdego stomatologa. Nade wszystko z uwagi na ich różnorodność pod względem dostępnych rodzajów będą odpowiednie w przypadku każdego zabiegu. Poza wszechstronnością charakteryzuje je również wytrzymałość oraz precyzja, która jest wymagana w tym zawodzie. Podsumowując, wiertła stomatologiczne to narzędzia wszechstronne, zaawansowane technologicznie i niezwykle godne uwagi. Każdy stomatolog musi takowe posiadać.