Pompy wtryskowe – czym są i kiedy się psują?

Pompa wtryskowa to rozwiązanie stosowane w silnikach diesla starej generacji. Jej zadaniem jest tłoczenie i dawkowanie oleju napędowego. Pompy wtryskowe dzielą się na: rzędowe i rozdzielaczowe. Te drugie w pewnej chwili zaczęły zastępować pompy rzędowe ponieważ są mniejsze i są zarządzane elektronicznie.

Wszystkie usterki które pojawiają się przy pompach wtryskowych objawiają się błędną pracą silnika. Przeważnie zdarza się moment, w którym nie możemy włączyć silnika lub włączenie jest mocno problematyczne nie tylko na zimnym, ale też na ciepłym silniku. Możliwa też jest głośniejsza praca silnika lub utrata mocy i silniejsze dymienie. Bardzo często podłożem jest nieregularna wymiana oleju silnikowego lub zastosowanie takiego, który jest zanieczyszczony. Powodem może być również zapchany filtr paliwa albo po prostu zużycie się mechaniczne poszczególnych elementów.

Pompy hydroforowe – charakterystyka i dlaczego się psują?

Pompy hydroforowe umożliwiają nam pobieranie wody do gospodarstwa domowego, domków letniskowych lub w celu nawadniania ogrodu. Stanowią one dobrą alternatywę dla pomp głębinowych i znajdują zastosowanie wtedy gdy lustro wody jest do 8 metrów pod powierzchnia ziemi.

Pompy hydroforowe są dobrym wyborem z powodu niewielkich gabarytów, konkurencyjną cenę i ich montaż nie jest skomplikowany.

Poszczególne elementy pomp niszczą się prędzej niż inne i to jest przeważający powód usterek. Jedną z najpopularniejszych czynności przeprowadzanych podczas naprawy pomp hydroforowych jest zmiana uszczelnienia hydrauliki – jest to niesamowicie ważne aby silnik pracował właściwie. Następną czynnością robioną podczas naprawy bywa przetaczanie wirników oraz bieżni. Spowodowane jest to faktem, że w wodzie, która jest pompowana obecne mogą być zanieczyszczenia, takie jak piasek. Kiedy wleci do środka pompy, często powoduje tworzenie się niewielkich wyszczerbień w wirnikach oraz bieżniach, a to dość mocno zaniża wydajność, umiejętność zasysania oraz ciśnienie pomp hydroforowych.

Bardzo często konieczność naprawienia pompy nie wynika z awarii urządzenia, ale instalacji, która odpowiada za wtłaczanie wody. Najczęściej to zawór zwrotny, który widnieje obok kosza na końcu przewodu zasilającego, zatopionego w pompowanej cieczy, jest częścią, która się psuje.

Remont pomp hydroforowych i wtryskowych

Naprawa i remont pomp hydroforowych i wtryskowych jest oczywiście możliwe. Bardzo często firmy proponują dojazd do klienta i wzięcie niepoprawnie działającej pompy. Taką usługę zobaczycie w masz-zap, które obiecuje wymianę popsutych elementów na nowe – oryginalne części zamienne, lub, jeżeli wyrazisz zgodę, dostaniesz zamienniki, które zostaną stworzone specjalnie dla Ciebie.

Jeśli planujesz naprawę pompy hydroforowej to powinieneś szczegółowo zweryfikować firmę, której oddasz urządzenie – niezmiernie istotne jest żeby remont przebiegł efektywnie i z zastosowaniem nowoczesnych technologii, które zapewnią solidną naprawę pomp. Zapewniamy Cię, że Masz-zap – naprawa pomp podczas działalności utrzymuje zarówno względy bezpieczeństwa jak i całkowitego profesjonalizmu.