Polowanie zbiorowe to z pewnością jest niesamowite przeżycie, a przy okazji  aktywność na łonie natury. Jeśli jesteś już początkującym łowcą, prawdopodobnie wiesz, jak zostać w ukryciu i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody w czasie polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie lekceważ zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są bardzo inteligentne i we krwi mają wypatrywanie potencjalnego zagrożenia. Spróbuj do ostatniej chwili pozostać nieuchwytnym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie celu.

Polowania zbiorowe – na jakie zwierzęta polują myśliwi?

Polowanie na dziki w Polsce jest popularne i to zazwyczaj te zwierzęta zostają priorytetem dla tropicieli. Zwierzęta te są niezwykle ostrożne, więc gdy, wędrują trzeba ostrożnie podążać za nimi. Gdy jesteś pewny oddania strzału to zrób to sprawnie i szybko, ale ze zwiększoną ostrożnością. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która chroni je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz użyć przynęty. Na dziki skuteczna jest ta imitująca prosię nazywane maciora, a także skuteczne może być stosowanie zapachów, które je przyciągają, np. jagody. Jest to dobra metoda i zależnie od Twoich potrzeb możesz zakupić ją w sklepie lub zrobić samodzielnie. Te stworzenia mają także dobry słuch, więc staraj się unikać wydawania typowo ludzkich dźwięków. planując polowanie powinieneś przygotować podstawowy sprzęt potrzebny do tego typu aktywności.

Co będzie Ci potrzebne na polowaniu?

Najlepszym narzędziem jest lornetka. Będzie z pewnością niezwykle przydatna podczas obserwowania zwierzyny , a także przewidywania zachowań naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo przydatny jest wabik. Gdy zwierzę znajduje się w zasięgu wzroku, trzeba zaciekawić je właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa – https://biuroponowa.pl/polowania-w-polsce/ organizuje także polowania na jelenie. Obserwując zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, gdyż łowy te często odbywają się z dużej odległości. To urządzenie sprawia, że będziesz mógł prowadzić obserwację jelenia z daleka. Można na nie polować samodzielnie i w grupach myśliwych co sprawia, że taka organizacja polowań może wzbogacić Twoją wiedzę i umiejętności. Warto polować w okresie rykowiska, przy użyciu wabików typu muszli trytona, czy też szkła z lampy naftowej.