Każde boisko musi spełniać standardy bezpieczeństwa. Zapewniają to piłkochwyty, które często montowane są w niewłaściwy sposób. Jak to zrobić, aby piłkochwyty dobrze spełniały swoją rolę? Czy opłaca się nabyć taki sprzęt sportowy w pierwszym lepszym sklepie internetowym? Jaka jest jego cena? Odpowiadamy na wszystkie te pytania!

Błędy popełniane przy montowaniu piłkochwytów

Jednym z najczęściej popełnianych błędów jest mocowanie piłkochwytów zbyt blisko ogrodzenia lub bezpośrednio na nim. Montowanie w taki sposób sprawia, że cały system staje się o wiele mniej stabilny. W konsekwencji słupki mogą się przewrócić, będąc tym samym dużym zagrożeniem. Decydując się na piłkochwyty, warto postawić na dobrze wykonaną konstrukcję, która wyposażona jest w specjalne zastrzały o poprzecznym przebiegu. Gwarantuje to nie tylko bezpieczeństwo całej konstrukcji, ale też właściwe napięcie siatki.

Piłkochwyty – inne porady na temat montażu oraz kupna

Żeby piłkochwyty wywiązały się ze swojej roli, należy montować je na systemie słupków umieszczonych w specjalnych tulejach , które przymocowane są do podłoża. To najlepszy sposób na to, aby piłkochwyty wyłapywały piłkę, a nie odbijały ją.

Trzeba mieć świadomość, że obecnie coraz więcej sklepów ma w swojej ofercie sprzęt sportowy tego rodzaju. W wielu z nich cena jest niezwykle zachęcająca do zakupu, ale niestety bardzo często nie idzie to w parze z jakością. Dlatego najbardziej opłaca się zainwestować w piłkochwyty cenionych producentów, które na pewno bardzo dobrze spełnią swoje zadanie. Wydanie nieco większej kwoty na pewno bardzo szybko zwróci się jakością, jaką gwarantują profesjonalne piłkochwyty.