Samoloty są jednym z najczęściej używanych środków lokomocji. I ogromna mobilność i możliwość pokonywania długich tras w dosyć niewielkim czasie zrewolucjonizowały turystykę. Samolotem w tej chwili można dolecieć do większości miejsc na świecie. Także w Polsce przemysł lotniczy z roku na rok się rozwija. Jednym z największych lotnisk  w kraju jest Poznań-Ławica. Dokąd możemy stamtąd wyruszyć? Jak wygląda transport na lotnisko w Poznaniu?

Kierunki lotów z Poznania

W polskich(ej) realiach Poznań ma wysokie notowania. Ale w większym(ej) skali jest to raczej lotnisko lokalne. Nijak ma się to do faktu, że wykaz lotów z Poznania jest długa(i). Startując z Poznania mamy możliwość zobaczyć całą Europę. Lotnisko obsługuje przeważnie loty do europejskich stolic. Jest również możliwość lotu na Bliski Wschód. Kiedy jesteśmy zainteresowani podróżą w dalsze zakątki Poznań też daje radę. Poznań-Ławica ma korzystne połączenia z każdym istotnym(i) europejskimi lotniskami. Daje to możliwość wygodnie się przesiadać.+

Dojazd do lotniska Poznań-Ławica

Lotniska jako ogromne projekty infrastrukturalne są położone najczęściej na obrzeżach miast. Podobnie jest w Poznaniu. W takiej sytuacji konieczna jest dobra synchronizacja lotniska ze znaczącymi węzłami drogowymi. W okolicach lotniska działają parkingi, gdzie za pewną kwotą można przetrzymać pojazd.

Komunikacja publiczna także daje możliwość dotarcia na Ławicę. Busy z centrum miasta jeżdżą na lotnisko co około 30 minut. Jednak w przypadku gdy wybieramy się na większe wakacje, bierzemy ze sobą więcej bagażu. Transportowanie wszystkiego w autobusie może być problematyczne.

Dobrą opcją w tego typu sytuacji staje się wynajem busa. Są to pojazdy bardzo pojemne. Rodzinny(e) wakacje? Wszyscy do niego wejdą. Łącznie z bagażami. Korzystając z tej usługi, możemy liczyć, że taksówkarz odstawi nas pod terminalem lotniczym. W razie potrzeby można również zamówić serwis w przeciwną stronę – odbiór z lotniska. Oferta ta jest szczególnie komfortowa dla liczniejszych grup. Warto dodać, że transport na lotnisko busem nie łączy się z dotkliwymi wydatkami. Szczególnie jeśli opłatę podzieli się na kilka(u) podróżników. 

Na co uważać lecąc z Poznania?

Lotniska funkcjonują według ściśle określonych wytycznych. Przed każdą podróżą powinno się zapoznać się z przepisami w określonych portach lotniczych. Trzeba też posiadać zestaw niezbędnych dokumentów. Dokument tożsamości, karta pokładowa – to obligatoryjne, aby zostać wpuszczonym do samolotu. Kiedy startujemy z Poznania, warto być na lotnisku minimum  2 godziny przed wylotem. Pozwoli to sprawnie przejść bramki bezpieczeństwa, nadać bagaże i bez stresu oczekiwać.

Wynajmując busa do portu lotniczego warto zadbać o to wcześniej. Bywa, że firmy transportowe mają zabukowane trasy z dużym wyprzedzeniem. Odpowiednio wczesne umówienie się z kierowcą pozwala uniknąć nerwów. Właściwa organizacja pozwala potem cieszyć się wolnym czasem bez zmartwień.