Przewóz materiałów bywa skomplikowany i aby przeprowadzić go bezpiecznie dobrze jest wziąć pod uwagę parę najważniejszych aspektów. W centrum i okolicach województwa pomorskiego działa obecnie wiele firm przewozowych. Na co zwrócić uwagę podczas przewożenia materiałów sypkich? Po czym poznać najlepszą firmę przewozową?

Transport materiałów sypkich – co dobrze jest o nim pamiętać?

Gruz, żwir czy piasek można przetransportować na różne sposoby i przy wykorzystaniu różnorodnego sprzętu. Materiały sypkie mogą być przewożone na przykład za pomocą statków czy barek rzecznych. Nie zawsze jednak takie rozwiązanie się sprawdza – nie może być wykorzystane, gdy na trasie nie ma możliwości skorzystania z kanałów lub szlaków wodnych. Kolejną opcją będzie transport kolejowy. Stosuje się do niego tradycyjne odkryte wagony. Jest jednak jeden warunek – na trasie muszą być tory kolejowe. Najbardziej uniwersalnym rozwiązaniem będzie więc transport samochodowy. Nowoczesne samochody pozwalają bezpiecznie przewieźć różnorodne materiały sypkie. Lekkie towary transportowane są zwykle jedno- lub wielokomorowymi silosami. W przypadku cięższych ładunków wybierane są wywrotki, plandeki oraz samochody z nadwoziem samowyładowczym.

Przewóz materiałów sypkich – o czym należy pamiętać?

Aby przewóz materiałów sypkich odbył się bezpiecznie, powinno się wziąć pod uwagę parę najistotniejszych szczegółów. W żadnym wypadku nie wolno przewozić więcej towaru niż określa maksymalna ładowność maszyny. Dodatkowo materiał musi być załadowany tak, by nie wpływał na widoczność kierowcy. Materiały sypkie powinno się właściwie ochronić tak, by nie wysypały się podczas transportu oraz rozmieścić je równomiernie tak, by wywierały taki sam nacisk na każdą oś pojazdu.

Jak wybrać dobrą firmę przewozową?

Aby zyskać pewność, że przewóz materiałów sypkich odbędzie się szybko oraz zgodnie z obowiązującymi przepisami, należy zadbać o rzetelną firmę. Wiele osób wybiera na firmę EMIL-TRANS – firma transportowa. Wyróżnia się ona między innymi ogromnym doświadczeniem i fachowym podejściem do każdego klienta. Przewóz materiałów sypkich odbywa się w nowoczesnych i właściwie przystosowanych sprzętów. Można zdecydować się na przewóz materiałów takich, jak choćby żwir, piasek, gruz czy pozostałości po niwelacjach terenów.