Dzięki instalacji odgromowej zwiększa się bezpieczeństwo budynku. Niektórzy jednak zastanawiają się czy zawsze instalacje odgromowe są konieczne? Odpowiedź na to pytanie znajduje się w przepisach prawa budowlanego. Często instalacja odgromowa jest wymagana, gdy posiadamy kredyt na dom.

Co z tą instalacją odgromową?

Zawsze tego typu instalacja pojawić się musi jeśli budynek wykonany jest z materiałów takich jak drewno i innych łatwopalnych. Należy zawsze taką instalację wykonać jeśli powierzchnia użytkowa jest większa niż 500 metrów albo wysokość budynku jest większa niż 15 metrów.  W przypadku domów jednorodzinnych taka konieczność może wynikać również z obliczenia wskaźnika zagrożenia piorunowego. Obliczenie dokonywane jest na podstawie określonych zasad. Wyliczeń musi dokonać specjalista, który oceni czy w danym budynku taka instalacja jest konieczna.

Załóż instalację odgromową i śpij spokojnie

Dlatego wskazane jest zgłosić się do specjalistów w tej dziedzinie i poprosić o pomoc. Przedsiębiorstwo http://bpegd.pl/ z miasta Gdańsk to z pewnością będzie świetnym wyborem. Oczywiście każdy kto buduje dom może niezależnie od potencjalnego obowiązku samodzielnie na taką instalację się zdecydować. Wykonana instalacja odgromowa to szansa na poprawę bezpieczeństwa w budynku. Jednocześnie jej instalacja generuje również koszty trzeba więc rozważyć sobie czy ktoś chce te koszty ponieść.