Dzisiejszy świat jest zdominowany sloganami dotyczącymi ochrony przyrody. Trwa ogromna transformacja energetyczna – paliwa kopalne zastępuje się mniej emisyjnymi wiatrem, wodą i słońcem. Odchodzi się też od plastiku. Wszystko to ma na celu ograniczenia(e) zachodzących zmian klimatycznych.

Ponadto, zasoby naturalne, którymi dysponuje nas Ziemia się kurczą. Wobec zastanych okoliczności, ponowne wykorzystanie zużytych już zasobów staje się rzeczą nieodzowną.

Segregacja odpadów, którą znamy z naszych gospodarstw domowych dotyczy także odpadów metalowych. Nie tworzy się jednak na nie dedykowanych pojemników. Odpadów metalowych pozbywamy się na skupie złomu. Jest to o tyle korzystne, że jeszcze można w ten sposób zarobić. Skupy z radością przyjmują jak największe ilości metali kolorowych, które po obrobieniu mogą dalej odsprzedawać doliczając swoją marżę.

Utylizuj i zarabiaj – jak działają skupy złomu?

Warto wyjść od przedstawienia co się chowa pod terminem “metale kolorowe”. Zaliczamy do nich wszystkie metale oraz ich stopy, które nie zawierają w swoim składzie żelaza. Najpopularniejsze i najczęściej stosowane metale kolorowe to przykładowo miedź, aluminium czy mosiądz.

Podobnie jak inne odpady podlegające recyklingowi, metale kolorowe można poddawać odzyskowi. Niezbędne są do tego odpowiednie zasoby i należyta ilość odpadów.

Odkupione przez skup metale są segregowane. Następnie po niewielkiej obróbce wysyła się je do hut. Huty przetapiają zezłomowany metal w pełnowartościowy produkt. Taki produkt magazynowany jest w magazynach, skąd pokonuje drogę do kolejnych kupców.

Metale, które podlegają takiemu procesowi to przeważnie metale i stopy, zawierające aluminium, miedź i mosiądz. Są to substancje często i chętnie stosowane w różnych dziedzinach ekonomii. Ich cechy chemiczne sprawiają, że posiadają wiele zastosowań. Co więcej – większość urządzeń, z których korzystamy na codzień w mniejszym lub większym stopniu opiera się na metalach kolorowych.

Miedź oraz aluminium zaliczają się do najdroższych tworzyw, które można sprzedać na skupie złomu. Zatem jeśli zostanie nam dużą ilość odpadów warto odwiedzić skup aluminium lub skup miedzi. Warszawa, Wrocław czy Kraków – w każdej miejscowości spotkamy tego typu przedsiębiorstwa.

Miedź, aluminium i ich zastosowanie

Metale kolorowe przez wzgląd na swoją wszechstronność są użyteczne w wielu dziedzinach. Ich skończona podaż sprawia, że kreuje się zapotrzebowanie na odzyskane i przetopione surowce.

Odzyskiwanie metali jest kosztownym zajęciem. Mimo to jest to czynność w dalszym ciągu opłacalna. Recykling metali niesie pozytywy dla wszystkich zainteresowanych stron.

Klient indywidualny pozbywa się odpadów z domu i przy okazji otrzymuje za to pieniądze. Skup aluminium i miedzi pozyskuje pożądany towar. Skup miedzi później zarabia na zakupionym produkcie sprzedając go hutom oraz innym wykazującym zainteresowanie przedsiębiorstwom. Jakie branże gospodarki najchętniej pracują ze złomami? To zależy od tego, czym dany skup się trudni.

Kto kupuje miedź od skupu metali kolorowych?

Miedź zaliczana jest do grupy metali półszlachetnych. Jest stosunkowo miękkim i nieskomplikowanym w obróbce pierwiastkiem. Charakteryzuje się wysoką przewodnością elektryczną. Rezultatem takiego stanu rzeczy jest liczne wykorzystywanie jej w różnego typu urządzeniach i systemach elektronicznych i elektrycznych.

Najczęściej pozyskuje się ją wtórnie ze starych przewodów i kabli elektrycznych. Spore ilości miedzi znaleźć można też w wodociągach. Z miedzi korzysta chętnie branża budowlana – wykorzystuje ją do produkcji rynien, parapetów i pokryć dachowych. Poza dobrym przewodnictwem elektryczności, miedź również sprawdza się jako wymiennik ciepła. Ta funkcja pozwala znaleźć ten pierwiastek w chłodnicach i grzejnikach.

Cena miedzi na rynkach światowych jest dość wysoka. Zatem, jeśli po remoncie lub wymianie urządzeń w domu zostało nam trochę tego rudego pierwiastka i chcemy odzyskać część poniesionych kosztów, warto odwiedzić skup miedzi. Warszawa jest miastem, gdzie otrzymamy za kilogram miedzi najlepszą stawkę. Jednak nie ma się czym przejmować – niemal wszędzie handel miedzią jest dochodowy.

Skup aluminium – kto jest ich klientem?

Aluminium to następny wysoce ceniony metal. Używa się z niego w przemyśle lotniczym, stoczniowym, motoryzacyjnym, budowlanym, a nawet spożywczym. Jest plastyczny co pozwala dowolnego zmieniania jego wyglądu. Każdy z nas pił kiedyś colę lub inny napój z puszki – puszki oczywiście wytwarza się z aluminium. Jest to tylko jeden z przykładów wykorzystania tego pierwiastka.

Aluminium można pozyskiwać z części samochodowych, a także z różnych elementów konstrukcji maszyn, blach czy instalacji. Wiele osób zbiera też puszki po napojach i w ramach dodatkowego zarobku oddaje je na skup aluminium.

{Warszawa czy przedmieścia – gdzie bardziej opłaca się sprzedać złom?|Czy skup metali to dobry pomysł na biznes?|Gdzie skupuje się najwięcej złomu?

Skupy metali kolorowych to często dobrze funkcjonujące biznesy. Produkcja odpadów, mimo wszystkich apeli nie zmniejsza się. Wobec tego niezbędne są podmioty, które w bezpieczny i rzetelny sposób zajmą się utylizacją.

Dobrym pomysłem wydaje się otworzyć skup miedzi lub skup aluminium. Warszawa jako stolica mogłaby być dobrą lokalizacją.