Wszyscy kierowcy ciężarówek świetnie zdają sobie sprawę, że zużycie paliwa tego rodzaju pojazdu jest bardzo duże. Dlatego wszelkiego rodzaju firmy transportowe są zmuszone, by pokrywać niesamowicie kosztowne rachunki za paliwo. Warto zatem rozważyć, czy ciężarówka na gaz zapewni wymierne zyski i czy dla każdego kierowcy i każdej firmy transportowej będzie to dobry pomysł. Zapraszamy do zapoznania się z kilkoma faktami na ten temat.

Jaki gaz do diesla?

Na sam początek warto wyjaśnić, jaki gaz będzie dobry do większości ciężarówek. Mowa nie o LPG, które jest bardzo popularnym rozwiązaniem w samochodach osobowych, a LNG, a więc instalacja gazowa do diesla -> http://elpigaz.com/pl/instalacje-lpg-do-diesla/. Wielu kierowców osobówek może być zaskoczonych technologią, jaką jest gaz do diesla, ale jest to obecnie w zasadzie na porządku dziennym. Koszty montażu tego rodzaju instalacji nie są przesadnie pokaźne, a różnorakie badania dowodzą, że niezwykle sprawnie się one zwracają – zresztą, podobnie jest przecież jeśli chodzi o LPG w samochodach osobowych. 

Dlaczego warto zamontować gaz do diesla w ciężarówce?

Ciężarówka na gaz to świetne rozwiązanie dla wszystkich firm transportowych, o czym świadczą różnorakie wyliczenia. Przede wszystkim dzięki temu koszty paliwa mogą zmaleć nawet o piętnaście procent, co podczas całego roku niemal codziennej jazdy może przynieść ogromne korzyści. TIR na gaz nie jest już wizją wywodzącą się z książek fantastyczno naukowych, tylko zjawiskiem niezwykle powszechnym. Ciężarówka na gaz jest świetnym pomysłem także z tego powodu, że ten rodzaj paliwa w dużym stopniu zmniejsza poziom głośności wytwarzany przez ciężarówkę, a także zmniejsza emisję dwutlenku węgla do atmosfery. Jak zatem widać, ciężarówka na gaz wiąże się z samymi korzyściami! W związku z tym warto zainwestować w tę instalację.