Wanny ociekowe oraz wanny wychwytowe – są to produkty, których przeznaczeniem jest składowanie zbiorników a także beczek z {cieczami|substancjami olejowymi, ropopochodnymi, substancjami brudzącymi, substancjami chemicznymi, zapalnymi i łatwopalnymi.

pierwszorzędne dla każdego zleceniodawcy, jest bezpieczeństwo zleceniobiorców w trakcie wykonywania obowiązków służbowych. Jest to kluczowy aspekt, który powinien być podstawą dla każdego zleceniodawcy. Jeśli pracownicy odczywają komfort pracy w bezpiecznych warunkach podczas wykonywania czynności, są zdecydowanie bardziej efektywni. Sprawa nabiera znacznie większej rangi, gdy miejsce pracy, samo w sobie, stanowi zagrożenie – np. wykonywany zawód wiąże się z substancjami szkodliwymi dla człowieka.

Jak zabezpieczyć się przed wyciekiem szkodliwych substancji na terenie naszej pracy?

Skuteczną ochronę przed groźnym wyciekiem cieczy szkodliwych zagwarantują nam wanny ociekowe oraz wychwytowe. Są one bowiem zaopatrzone w specjalistyczną kratę i odpowiedni pojemnik na szkodliwą substancję. Tego typu innowacyjne rozwiązania to doskonały system na porządek a nade wszystko bezpieczeństwo zleceniobiorców, którzy są narażeni na kontakt z substancjami szkodliwymi. Stanowi to fundamentalny element posiadania w firmowej kadrze pracowniczej zawodowców – im staranniej zaopatrzony warsztat pracy tym więcej wysoko zaawansowanych pracowników do siebie przyciąga. Dlatego jako przedsiębiorca, który chce się rozwinąć na rynku, warto zastanowić się nad takim rozwiązaniem jak specjalistyczne wanny ociekowe i wychwytowe, jako inwestycji w przyszłość i progres własnego biznesu.

 Zastosowanie wanny ociekowej oraz wychwytowej w Twojej firmie?

Na wannie ociekowej i wychwytowej stawia się wielkie zbiorniki, które mają wewnątrz różne roztwory. W sytuacji, gdy taki pojemnik zostanie uszkodzony, nie musisz się martwić o wyciek niebezpiecznych substancji – substancja poprzez zamontowaną pod pojemnikiem kratkę będzie mogła swobodnie spłynąć do wcześnie przygotowanej na dole platformy. W ten właśnie sposób można nie tylko bez zagrożeń przechowywać ciecz, ale również na nowo ich używać, gdyż substancja nie jest zanieczyszczona w procesie wycieku, co oznacza, że – jest gotowa do powtórnego użycia. Biorąc pod uwagę taki obieg cieczy, przede wszystkim zachowujemy bezpieczeństwo, jednak to jedna z wielu korzyści takiej metody – nie dorzucamy pracownikom sprzątania, gdyż miejsce pracy zostaje czyste.

Przy wyborze wanien ociekowych oraz wychwytowych należy także skupić się na ich pojemność. Stanowi ona bardzo ważny element całości, ponieważ powinna zostać przyporządkowana do wielkości pojemnika. zdaniem ekspertów wanna ociekowa musi być na tyle pojemna, żeby zmieściła w sobie około 10% całej umieszczonej ponad nią objętości.

Jak dbać o wanny ociekowe oraz wychwytowe, żeby służyły nam latami?

W pierwszej kolejności, przy zakupie takowego produktu najważniejsze jest materiał z którego wykonana jest wanna ociekowa albo wychwytowa. Dlaczego? To niezwykle proste; musi być ono odpowiednio przygotowane do substancji jaka będzie składowana w wannie. Nie powinno się bowiem dopuścić do sytuacji, w której np. produkty wykonane ze stalowych elementów zostaną użyte do przechowywania bardzo żrących substancji, gdyż nie jest to stosowne do materiału z którego została wykonana dana wanna. W przypadku niebezpiecznych cieczy najrozsądniej wybrać tworzywa sztuczne, które są przystosowane do składowania w nich takowych niebezpiecznych cieczy.

Przede wszystkim dbanie o czystość zbiorników oraz o nasze bezpieczeństwo – najrozsądniej jest konserwować wanny od razu po wycieku. Podczas opróżniania zbiornika pamiętaj o odpowiednim kostiumie zabezpieczającym i zabezpieczeniu miejsca pracy. Aby zapewnić współpracy naszych wanien należy je także konsekwentnie oczyszczać – koniecznie trzeba stosować do tego procederu pompy albo odsysacza cieczy.