Księgowość uproszczona składa się na rodzaj księgowości, rozporządzaną przez osoby fizyczne, spółki jawne bądź przedsiębiorstwa równoprawne, w przypadku których przychody netto za miniony rok handlowy nie wyniosły więcej niż 2 000 000 euro.

Jeżeli owa linia graniczna będzie przekroczona, to konieczne jest administrowanie opracowań trasakcyjnych, to znaczy pełnej księgowości. Formy księgowości uproszczonej to dla przykładu: karta należności podatkowej, powinnościowa księga obrotów jak i wydatków, ryczałt od wpływów zarejestrowanych.

Księgowość uproszczona zawiera sporo atutów, na przykład przystępność jej nadzorowania, niewielkie wkłady, perspektywa nadzorowania zdarzeń gospodarczych, które wydarzyły się w przedsiębiorstwie jak również możliwość nadzorowania systemu materialnego z zastosowaniem harmonogramu finansowego oraz księgowości w internecie.

Księgowość uproszczona odnosi się do łatwych przepisów gromadzeniaanaliz materialnych. Można nadzorować ją jindywidualnie.  


Chcesz przeczytać więcej na temat księgowości uproszczonej? Sprawdź: księgowość Marki Perita, księgowość Gdynia, księgowość Skierniewice