Nowoczesne metody płatności online: płać szybko i bezpiecznie

Współcześnie klienci sklepów internetowych są coraz bardziej wymagający. Oczekują nie tylko przejrzystej strony z bogatą ofertą w korzystnej cenie. Chcą też mieć gwarancję, że zakupy są całkowicie bezpieczne. Oczekują dużego wyboru kanałów płatności online, bo chcą płacić szybko. Szybkość i bezpieczeństwo to dziś najważniejsze parametry podczas internetowych transakcji. Prezentujemy dwie usługi oferowane przez Dotpay, które odpowiadają na te potrzeby klientów.

BLIK to jeden z najnowocześniejszych systemów, który szturmem zdobył polski rynek. W 2017 roku w systemie zarejestrowanych było już sześć milionów użytkowników, którzy dokonali 33 milionów transakcji, a z każdym kolejnym miesiącem te liczby rosną. Czym jest BLIK i dlaczego jest tak popularny? Jest to system płatności mobilnych, a więc takich, do których wykorzystujemy smartfon lub tablet z dostępem do Internetu. Na urządzenie mobilne ściągamy aplikację powiązaną z naszym bankiem – obecnie jest to usługa dostępna dla osób posiadających konto w Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Orange Finanse, Getin Bank – i już możemy płacić. Nie trzeba mieć nawet portfela! Wystarczy zatwierdzić transakcję, podając jednorazowy sześciocyfrowy kod generowany przez aplikację. Płatności BLIK to najszybsze dostępne płatności online – finalizacja transakcji zajmuje zaledwie kilka sekund. Co ważne, system ten pozwala także na płacenie w punktach stacjonarnych, a także na dokonywanie błyskawicznych przelewów między użytkownikami. Warto też zaznaczyć, że wiele sklepów kusi użytkowników aplikacji oferując atrakcyjne rabaty i inne promocje, jeśli zapłacić się Blikiem.

Visa Checkout to nowoczesna odsłona popularnych płatności kartami kredytowymi, dzięki czemu ten kanał płatności online jest jeszcze szybszy i bezpieczniejszy. Jak wygląda ta usługa? Rejestrując się w systemie Visa Checkout podajemy dane naszej karty oraz wyrażamy zgodę na ich przechowywanie, dzięki czemu będą one dostępne dla każdego sklepu zintegrowanego z tym systemem. W formularzu rejestracyjnym wpisujemy też domyślny adres wysyłki, jakim posługujemy się podczas zakupów internetowych. Teraz wystarczy tylko podczas zakupów wybrać ten kanał płatności, a następnie podać swój login i hasło, by transakcja została opłacona, a przesyłka wysłana pod nasz adres. Nie trzeba już więcej podawać swoich danych ani numeru karty, co znacząco przyspiesza cały proces i czyni go bezpieczniejszym. Co ważne, do systemu Visa Checkout dołącza coraz więcej dużych sklepów internetowych. Warto tez podkreślić, że klienci nadal chronieni są gwarancją zwrotu chargeback tak jak przy tradycyjnych transakcjach kartami kredytowymi. Dzięki temu mogą czuć się naprawdę bezpiecznie, a przy tym cieszyć się szybkością, jaką dają nowoczesne technologie.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.