Które metody płatności online są najszybsze?

Zakupy w Internecie to dla nas chleb powszedni. Cenimy sobie możliwość oszczędzania czasu, który musielibyśmy poświęcić na przemierzanie ogromnych sklepów w poszukiwaniu rzeczy, które chcemy nabyć lub na porównywanie ofert. Dzięki Internetowi w kilka sekund decydujemy się na kupno, bo w razie czego zawsze możemy dany przedmiot zwrócić. Chroni nas szereg praw konsumenckich, z których korzystamy z coraz większą świadomością. Zarazem rosną nasze oczekiwania odnośnie do metod płacenia za zakupy online – dziś przygotowaliśmy dla Was najszybsze rozwiązania. Jeśli chcecie oszczędzić jeszcze więcej czasu, przeczytajcie poniższy artykuł!

Masterpass

Masterpass to usługa, którą niedawno udostępniła swoim użytkownikom organizacja płatnicza MasterCard. Działa podobnie jak popularne portfele elektroniczne, czyli podpinamy do systemu kartę płatniczą MasterCard, aktywujemy ją i korzystamy! Wystarczy zalogować się do Masterpass i potwierdzić daną transakcję kodem PIN, który otrzymamy. Dzięki temu oszczędzamy kilka minut, przez które musielibyśmy zająć się uzupełnianiem formularza szczegółowymi danymi o karcie płatniczej (numer, data ważności, kod CVC, imię i nazwisko posiadacza). Korzystanie z Masterpass jest szybkie i skuteczne, ale czy bezpieczne? Jak najbardziej, system jest chroniony i weryfikowany od momentu rejestracji i podpięcia karty. Wszystkie dane są dokładnie sprawdzane, a podczas transakcji można dodatkowo poprosić o zabezpieczenie w postaci kodu smsowego. Co więcej, do Masterpass można podpiąć dowolną kartę płatniczą, debetową lub kredytową (i nie tylko Visę). Użytkownicy tego systemu często też dostają korzystniejsze oferty podczas zakupów, więc warto sprawdzić, czy taka usługa będzie nam odpowiadać.

BLIK

BLIK powstał w celu usprawnienia płatności mobilnych. Od razu zyskał uznanie wśród użytkowników smartfonów nie tylko ze względu na szybkość dokonywanych transakcji, ale także na łatwość w korzystaniu. Dzięki aplikacji BLIK na zakupy możemy chodzić bez portfela i karty płatniczej, a w sieci zapłacić za pomocą jednego kliknięcia. Jak używać BLIKA? Wystarczy, że posiadamy smartfon z dostępem do Internetu i mamy zainstalowaną aplikację mobilną banku, z jakiego korzystamy (banki partnerskie: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Orange Finanse, Getin Bank). Wchodzimy w aplikację i wybieramy opcję „płać z Blikiem”. Dostajemy sześciocyfrowy kod, który wpisujemy do terminala płatniczego lub w odpowiednią rubryczkę podczas zakupów online. To nic trudnego i bardzo szybko zrozumiesz, jak działa BLIK. Oprócz płacenia za bieżące usługi system BLIK posiada kilka dodatkowych opcji, które ułatiwą nam życie - po pierwsze, możesz zrobić szybki przelew do drugiej osoby (wystarczy Ci tylko numer telefonu, nie musisz znać numeru rachunku bankowego), po drugie wypisać czek z datą ważności, a po trzecie wypłacić pieniądze z bankomatu (bez karty płatniczej, wystarczy, że masz przy sobie telefon). Jak widać, Blik rzeczywiście usprawnia płatności i warto wypróbować ten system płatniczy - być może własnie taka forma będzie Ci najbardziej odpowiadać.

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.