Jak płacić w sklepie internetowym. Poradnik cz. 2

Klienci sklepów internetowych korzystają z rozmaitych form płatności. Wszystko zależy od ich osobistych potrzeb, preferencji i oczekiwań. Przedstawiamy drugą część naszego przeglądu najpopularniejszych metod płatności w sieci.

Karty płatnicze

Wyróżniamy kilka rodzajów kart płatniczych, a wśród nich karty kredytowe, karty debetowe, karty przedpłacone. Z pomocą tych wszystkich kart można płacić za zakupy w sieci. Płatności kartami mają tę zaletę, że są bardzo szybkie. W sklepie internetowym wybierając opcję płatności kartą, musimy wypełnić formularz z danymi karty. Konieczne jest podanie następujących danych: imienia i nazwiska właściciela karty, jej numeru oraz daty ważności. Na odwrocie karty znajduje się specjalny, trzycyfrowy kod bezpieczeństwa CVV2/CVC2. Numer ten również należy podać w formularzu. Po zatwierdzeniu danych, kwota transakcji obciąża nasz rachunek bankowy.  Posiadanie karty wiąże się jednak z pewnymi niebezpieczeństwami. Trzeba jej odpowiednio pilnować i w żadnym wypadku nie udostępniać danych niepowołanym osobom.

Raty online

Sklepy internetowe dają również swoim klientom możliwość rozłożenia kwoty do zapłaty na raty. Wszystko odbywa się drogą internetową. Nie trzeba podpisywać żadnych dokumentów, wręczać umowy kurierowi oraz składać wizyt w banku. Procedura jest bardzo prosta. Wybierając płatność w ratach, należy wypełnić wniosek kredytowy. Podajemy w nim liczbę rat, dane osobowe oraz informacje na temat dochodów, formy zatrudnienia i kosztów utrzymania. Musimy także upoważnić bank do sprawdzenia danych w BIK (Biuro Informacji Kredytowej). Po weryfikacji dochodów i zdolności kredytowej dostajemy informację o warunkach, na jakich udzielana jest pożyczka. Konieczne jest dokładne zapoznanie się z nimi oraz zatwierdzenie. W celach weryfikacyjnych jesteśmy również zobowiązani do przelania kwoty 1 zł na wskazane konto. Dopiero po dokonaniu przelewu uruchomiana zostaje pożyczka.

PayPal

PayPal to system, który bardzo często nazywany jest wirtualnym portfelem. Dokonanie w nim płatności wymaga zarejestrowania się i aktywowania konta. Konto zasilamy dowolną kwotą. Potem przy zakupach internetowych, po wybraniu tej metody płatności, musimy zalogować się do naszego konta PayPal. Następnie sprawdzamy poprawność danych i potwierdzamy płatność, a kwota transakcji obciąża nasze konto. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.