Obsługa płatności dla firm: oferty dla sprzedających

Wykorzystywanie różnych możliwości płacenia online z punktu widzenia Klienta a Sprzedającego to trochę inny poziom użytkowania. Mając własną działalność internetową odpowiadasz za przetwarzanie danych tysięcy użytkowników, dlatego warto powierzyć tę czynność jakieś platformie płatniczej. Na rynku istnieje kilka ciekawych opcji, dzięki którym bez problemu sprawdzisz, czy Klient opłacił zakupiony towar bez czekania dnia roboczego na zaksięgowanie zwykłego przelewu. Uruchomienie wybranej obsługi płatności na Twojej witrynie www to wygoda nie tylko dla Ciebie, ale i dla Klientów, którzy w prosty, szybki i bezpieczny sposób opłacą zakupy. Jeśli interesuje Cię obsługa płatności online, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł.

Jak zacząć korzystanie z płatności online na Twojej witrynie?
Szczerze mówiąc, nie ma nic prostszego. Wystarczy, że wypełnisz formularz rejestracyjny na wybranej przez Ciebie stronie operatora płatności online (Dotpay, Visa Checkout, Masterpass itp.). W zależności od operatora, Twoje dane zostaną zweryfikowane przez systemy zabezpieczeń w ciągu 24 godzin. Jeśli weryfikacja wypadnie pomyślnie, dostaniesz maila potwierdzającego rejestrację oraz zestaw dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia świadczenia usług na Twojej stronie internetowej. Następnie otrzymasz przez kuriera umowę, którą trzeba odesłać (po przeczytaniu i podpisaniu) do operatora. Szacuje się, że wszystkie formalności nie powinny Ci zająć więcej niż od 1 do 5 dni roboczych. Jeśli cały proces pójdzie pomyślnie, po tym czasie będziesz mógł przyjmować zapłatę za Twoje produkty poprzez pośrednictwo operatora. Być może pomyślałeś, że rejestracja i wejście do bazy danych firm trwa zbyt długo – dla przedsiębiorstw uruchomienie takiej usługi musi być wydłużone, ze względu na bezpieczeństwo transakcji obu stron!

Jakie są zalety korzystania z obsługi płatności online dla firm?
Pierwszą i zarazem ogromną zaletą korzystania z obsługi płatności online dla biznesu jest to, że nie musisz mieć zarejestrowanej własnej działalności gospodarczej. Z takich usług mogą korzystać zarówno wielkie firmy, małe biznesy, jak i osoby prywatne, które np. prowadzą bloga i przy okazji sprzedają na nim materialne lub niematerialne produkty (np. własne ebooki, koszulki etc). Po drugie, rejestrując się w wybranym systemie obsługi płatności online, możesz w kilka minut przyjąć przelewy z zagranicy (z przewalutowaniem lub bez, zależy z jakie opcje wybierzesz). Po trzecie, zwykle operatorzy nie stosują żadnych dziennych limitów transakcji online, co daje Ci ogromną wolność dla rozwijania swojego biznesu (zwłaszcza, gdy dopiero zaczynasz). Kolejną zaletą jest to, że Twój klient nie zapłaci prowizji za taki przelew, a poza tym bez problemu wystawisz z tytułu takiej transakcji fakturę. To nieoceniona wygoda. 

Prosta obsługa dla Ciebie i dla Klienta
Nowoczesne platformy płatności online cieszą się uznaniem również ze względu na łatwą i intuicyjną obsługę. Nie inaczej jest w przypadku posiadania konta dla firm – Twój panel administracyjny posiada, co prawda, więcej opcji (np. historię płatności, fakturowanie, sprawdzanie transakcji), ale nie jest przy tym skomplikowany! 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.