Raty online. Najczęściej zadawane pytania.

Raty online to stosunkowo nowa metoda płatności w sieci. Jednak zdążyła już zyskać szerokie zainteresowanie klientów sklepów internetowych. Pozwala na zakupy w sytuacji, w której nie jesteśmy w stanie wydać jednorazowo określonej kwoty. Wciąż jednak budzi wiele pytań i wątpliwości e-klientów.

Czym są e-raty?
Raty internetowe dają możliwość sfinansowania zakupów w oparciu o kredyt udzielany przez bank. Jednak w odróżnieniu od tradycyjnego systemu ratalnego, cała procedura przebiega online. Wniosek kredytowy klienci składają drogą internetową. Wszystko zajmuje dosłownie kilka chwil. Równie ekspresowa może być decyzja banku. Nawet w 15 minut możemy otrzymać pozytywną decyzję. Również podpisanie umowy ma miejsce w sieci. Nie ma konieczności zamawiania kuriera i podpisywania fizycznej umowy.

Kto może kupować na raty w sieci?
Większość sklepów proponując swoim klientom e-raty, jako formę płatności określa pewne warunki skorzystania z nich. Klienci, którzy kupują w ten sposób powinni być pełnoletni. Konieczne jest również posiadanie przez nich konta internetowego. Podobnie, jak w przypadku tradycyjnych zakupów ratalnych, klienci muszą posiadać stałe źródło dochodów. Żaden bank nie udzieli kredytu bez stosownego zabezpieczenia. 

Co jest potrzebne do złożenia wniosku kredytowego?
Klienci powinni przygotować się do złożenia wniosku gromadząc pewne, podstawowe dane. Niezbędny będzie dowód osobisty. Należy również zapisać sobie numer rachunku bankowego, na który wpłyną środki. Kolejne ważne informacje to dane zakładu pracy takie, jak adres, numer telefonu, data zatrudnienia oraz Numer Identyfikacji Podatkowej. We wniosku klient musi podać również wysokość dochodów netto. 

Czy zakupy ratalne w sieci wymagają posiadania rachunku bankowego?
Konto osobiste jest konieczne, aby móc skorzystać z systemu rat online. Po wyborze opcji płatności e-raty, w momencie autoryzacji tożsamości, klientom wyświetla się lista obsługiwanych banków. Każdy ze sklepów może współpracować z innymi bankami. Może zdarzyć się sytuacja, że na liście brakuje banku klienta. Warto wówczas zainteresować się ofertą ratalną sklepów stacjonarnych. 

Jakie systemy ratalne sa popularne wśród e-klientów?
Sporym zainteresowaniem klientów cieszą się systemy dostarczane przez jednego z najbardziej zaufanych dostawców płatności online – firmę Dotpay. Należą do nich system erata, czyli raty z Dotpay we współpracy z Alior Bankiem oraz mRaty będące wynikiem współpracy z mBankiem. Dotpay udostępnia także niezwykle pomocne kalkulatory ratalne. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.