Dotpay - jak działa?

Dotpay to system płatności, który powstał po to, aby realizować transakcje za pośrednictwem sieci. Założyła go w 2000 roku firma DotPay sp. z o.o. Obecnie jest jednym z niekwestionowanych liderów na rynku płatności internetowych nie tylko w Polsce, ale i w Europie. Fakt udostępniania interfejsu systemu aż w 9 językach mówi sam za siebie.

Jak działa Dotpay?

Firma DotPay jest pośrednikiem w rozmaitych transakcjach internetowych. Dzięki temu klienci sklepów internetowych czy firm nie muszą kontaktować się bezpośrednio z nimi. Wpłaty nie są, więc dokonywane na konto sprzedawcy. Po dokonaniu zakupów system automatycznie przekierowuje klienta do formularza płatności. Po wybraniu określonej formy płatności, może on sfinalizować transakcję. Przelana kwota trafia na konto pośrednika. Jest również dopisywana do indywidualnego konta w systemie płatności. Ogromną zaletą systemu jest wysyłanie potwierdzenia wpłaty zarówno do sklepu, jak klienta. Wszystko trwa dosłownie parę chwil, a sprzedawca może od razu rozpocząć realizację zamówienia. Sklepy internetowe mogą dzięki takiemu rozwiązaniu sprawniej obsługiwać swoich klientów, a ci zyskują szansę na szybkie otrzymanie zamówionego towaru.

Proces płatności w systemie Dotpay

Sam proces płatności jest niezwykle łatwy i szybki. Wszystkie czynności odbywają się w systemie niemal intuicyjnie. Po wybraniu określonych produktów i umieszczeniu ich w wirtualnym koszyku, klient decyduje się na konkretną formę płatności. Następnie dochodzi do automatycznego przekierowania do strony serwisu, na której można sfinalizować transakcję. Z reguły jest to strona internetowa wybranego banku. Klient po dokonaniu potwierdzenia wpłaty wraca na stronę sklepu, otrzymując jednocześnie wiadomość o wpłacie środków. Może to być wiadomość mailowa, SMS lub odpowiednia uwaga na koncie w systemie. Taką samą informację zwrotną otrzymuje sprzedawca i chociaż pieniądze nie znajdują się jeszcze na jego koncie, może rozpocząć realizację zamówienia.

Dotpay doskonale sprawdza się w sprzedaży internetowej. Usprawnia proces zakupów i funkcjonowanie sklepu internetowego. Nie ma chyba prostszego sposoby dokonywania płatności za zakupy internetowe. Poziom bezpieczeństwa usług w systemie Dotpay jest porównywalny do innych popularnych form płatności.

 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.