Płatności gotówkowe w sklepach internetowych

Osoby korzystające, na co dzień ze sklepów internetowych często nie wyobrażają sobie innej formy płatności, niż płatność elektroniczna kartą lub szybkim przelewem internetowym. Okazuje się jednak, że zapłata za towary lub usługi w sklepach online jest nie tylko możliwa, ale też bardzo często wybierana przez e-konsumentów. Szacuje się, że z opcji zapłaty gotówką korzysta nawet 70% kupujących w sieci! Wybieramy gotówkę, ponieważ w dalszym ciągu uważamy ją za najbezpieczniejszą formę płatności.

W jaki sposób płacimy gotówką za zakupy w sklepach internetowych?
Płatność gotówkowa może przybierać różne formy. Najczęściej klienci dokonują tradycyjnego przelewu w placówce banku. Ogromną popularnością cieszą się też przekazy pocztowe, wymagające wypełnienia specjalnego blankietu. Na terenie Polski funkcjonuje także blisko 7000 punktów obsługujących płatności Moje Rachunki. Uregulujemy w nich nie tylko rachunki za wodę czy energię elektryczną. Możemy także zapłacić za swoje zakupy w sieci. Kolejny sposób to popularna wśród klientów Żabki usługa „Zapłać w Żabce”.

Czym charakteryzują się internetowe płatności gotówkowe?
Korzystając z płatności gotówkowej nie możemy spodziewać się zbyt szybkiej realizacji transakcji. Po pierwsze gotówka dociera do sprzedającego nawet po kilku dniach. Po drugie dopiero wówczas, gdy trafi na jego konto, rozpoczyna się realizacja zamówienia. Odstraszać mogą również trudności związane z dokonaniem płatności. Nie załatwimy tego w domu, musimy wyjść do placówki banku czy urzędu pocztowego. Płatności gotówkowe są z całą pewnością najwolniejszym sposobem zapłaty za zakupy w sklepach internetowych.

Wiążą się także z pewnymi dodatkowymi opłatami. Na poczcie prowizja będzie wynosiła około 5 złotych. W bankach prowizje są różne, całkowity koszt zależeć będzie, zatem od tego z usług, którego banku korzystamy. Punkty opłaty rachunków pobierają z reguły od 1-2 złotych prowizji.

Zapłata gotówką należy do bezpiecznych form płatności. Korzystamy przecież z usług placówki, która ma nam to bezpieczeństwo gwarantować. Gotówkowe płatności są dostępne dla ogółu społeczeństwa i bardzo powszechne, również w Internecie. Banki, urzędy pocztowe czy rozmaite punkty opłat spotkamy na każdym kroku, zwłaszcza w większych miastach. 

Niestety, płatności gotówkowe wiążą się także z pewnymi ograniczeniami. Sprawdzają się jedynie w przypadku wysokich kwot. Jeżeli dokonujemy małych płatności tracą zupełnie swój sens. W porównaniu do nowoczesnych form płatności są także zdecydowanie mniej komfortowe. 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.