Jak zadbać o sprawnie działający system płatności w sklepie internetowym?

Potencjalni klienci sklepów internetowych mają dziś do wyboru wiele miejsc, w których mogą dokonywać zakupów. Sklepy muszą wręcz walczyć o użytkowników. Jednym ze sposobów na przyciągniecie i zatrzymanie klientów w sklepie online jest zagwarantowanie im szerokiego wachlarza metod płatności.

Popularne formy płatności

Robiąc zakupy w sieci najczęściej korzystamy z takich form płatności jak szybki przelew, karta płatnicza, tzw. portfel elektroniczny oraz SMS Premium.  Opcja szybkiego przelewu umożliwia automatyczne przekierowanie ze strony sklepu do serwisu bankowości elektronicznej naszego banku. Po zalogowaniu, klient może dokonać płatności na konto sprzedawcy. Jest to bardzo szybki proces. Wszystko przebiega niezwykle sprawnie, bo wszystkie potrzebne dane są automatycznie uzupełniane przez system. Zadaniem klienta jest jedynie autoryzacja transakcji. Błyskawicznie odbywa się także księgowanie takich operacji. Znacznie przyspiesza to realizację zamówienia. Z tego powodu klienci polskich sklepów internetowych bardzo często wybierają opcję szybkiego przelewu.

Bardzo popularne są również karty płatnicze, wydawane przez nasze banki. Korzystając z karty płatniczej możemy ominąć etap logowania się do systemu banku. Potrzebne są nam jedynie dane znajdujące się na karcie. Zapłaty za towar dokonujemy bez konieczności autoryzacji.

Portfel elektroniczny to sposób płatności dedykowany właśnie sklepom internetowym. Specjalne serwisy umożliwiają nam założenie konta, które możemy zasilić dowolną kwotą. Finalizacja transakcji polega na podaniu adresu mailowego, który jest jednocześnie numerem konta. Pobrana zostaje z niego odpowiednia suma i przekazana na konto sprzedawcy. Prowadzenie takiego konta jest bezpłatne, płacimy jedynie prowizję za dokonanie transakcji, ale jest ona niewielka.

Na rynku mikropłatności królują SMS-y Premium. Zyskujemy dzięki nim dostęp do określonych usług i treści. Po wysłaniu wiadomości tekstowej na podany numer otrzymujemy wiadomość zwrotną zawierającą kod. Wpisanie go we właściwym miejscu w serwisie powoduje odblokowanie określonych treści. Kwota jest doliczana do naszego rachunku telefonicznego lub odejmowana z konta w przypadku posiadania karty. Płatności takie nie wiążą się, zatem z koniecznością posiadania rachunku bankowego. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.