Chcesz szybko i bezpiecznie płacić w sieci? Poznaj nowoczesne płatności online

Współczesne płatności online niewiele już mają wspólnego z popularnymi niegdyś przelewami internetowymi. Rzecz jasno duzi operatorzy płatności tacy jak Dotpay nadal oferują przelewy jako jeden z kanałów, głownie z myślą o klientach – tradycjonalistach, jednak oferta jest zdecydowanie bogatsza. A dominująca tendencją na rynku jest przyspieszenie transakcji internetowych i sprawienie, że będą wygodne dla klienta – bez konieczności wypełniania długi formularzy. Oto najpopularniejsze dziś kanały płatności online, jakie oferuje Dotpay.

Wirtualny portfel to system płatności, który cieszy się coraz większą popularnością. Na czym polega? Jest to swego rodzaju wirtualna portmonetka, która zasilamy dowolną kwota, a następnie możemy z niej wydać tylko tyle, ile wcześnie środków wpłaciliśmy. Dzięki temu mamy kontrolę nad finansami podczas zakupów internetowych, a także nie musimy obawiać się, że w razie wyłudzenia czy utraty danych ktoś będzie miał dostęp do naszego konta bankowego. Jednak to nie koniec zalet e-portfela. Ten system pozwala na przeprowadzanie błyskawicznych transakcji na całym świecie – w przypadku kart kredytowych zdarza się, że np. sklepy w USA nie akceptują kart wydawanych w Polsce. Jest więc to rozwiązanie rekomendowane tym, którzy kupują sporo w zagranicznych sklepach i serwisach internetowych. Na popularność e-portfeli wpływa tez fakt, że transakcje opłacane w ten sposób są anonimowe. To ważne dla każdego, kto ceni sobie prywatność w sieci. Dotpay wspiera następujące systemu e-portfeli: mPay, PayPal, Skykash, co daje klientom duży wybór formy płatności online.

BLIK to innowacyjny system płatności mobilnych, który działa zarówno w internecie, jak i w punktach stacjonarnych. Cieszy się coraz większą popularnością, bo to zdecydowanie najszybsza forma płatności online – cała transakcja zajmuje zaledwie kilka sekund. Jak to możliwe? BLIK to płatności mobilne, a więc prowadzone przy użyciu telefonu komórkowego lub tabletu. Na urządzenie mobilne ściągamy aplikację, a następnie każda transakcję zatwierdzamy jednorazowym sześciocyfrowym kodem, który ta aplikacja generuje. Pieniądze błyskawicznie znajdują się na koncie odbiorcy. Innowacyjną funkcją systemu BLIK jest też możliwość błyskawicznego przelewania pieniędzy między użytkownikami, co cieszy się ogromną popularnością szczególnie wśród młodych ludzi. Teraz oddanie koleżance pieniędzy za pizzę czy kawę nie jest już problemem i nie wymaga nawet noszenia ze sobą portfela. A dodatkowo użytkownicy płacący Blikiem w wielu sklepach, punktach usługowych i serwisach internetowych mogą liczyć na atrakcyjne promocje i rabaty. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.