Sklep internetowy - formy płatności

Wygoda i bezpieczeństwo zakupów jest dzisiaj dla klientów sklepów internetowych priorytetem. Wpływa na nie wiele czynników, ale jednym z podstawowych jest szeroki wachlarz form płatności. W handlu elektronicznym wykorzystuje się wiele tradycyjnych form zapłaty, jednak pojawiły się również zupełnie nowe metody płatności takie, jak szybkie przelewy internetowe czy płatność za pomocą urządzeń mobilnych.

Zalety przelewów internetowych

Tradycyjne przelewy bankowe wypierane są przez ich nowocześniejszą formę, czyli tanie szybkie i proste przelewy internetowe. Chcąc dokonać przelewu online klient sklepu musi jedynie zalogować się na swoje konto w systemie bankowości elektronicznej, wybrać polecenie przelewu i wypełnić odpowiedni formularz, w którym podaje się numer konta sprzedawcy, jego dane, tytuł przelewu oraz kwotę do zapłaty. W celach bezpieczeństwa wpisuje się również specjalny jednorazowy kod, którym potwierdzamy przelew. Mamy, zatem pewność, że żadna niepowołana osoba nie dokona przelewu środków z naszego konta. Realizacja całej transakcji trwa od 1 do 2 dni.

Płatność kartą

Równie prosta jest płatność kartą. To bardzo wygodna metoda zapłaty zarówno dla kupującego, jak i sprzedawcy. Płatności kartą dokonujemy za pomocą specjalnego formularza, w którym podajemy potrzebne dane. Cały proces płatności przebiega automatycznie. System przeprowadza weryfikację karty, czyli sprawdza podane przez nas dane. Potem nasze pieniądze trafiają na konto odbiorcy, a bank obciąża naszą kartę daną kwotą.

Płatność SMS Premium

Telefony komórkowe służą nam obecnie do wielu celów. Używane są również w różnego rodzaju mikropłatnościach. Specjalne SMS-y Premium wykorzystuje się do sprzedaży drobnych usług. Wysłanie Premium SMS-a pod wskazany numer daje nam możliwość dostępu do określonych treści czy usług. Treść SMS-a oraz numer, pod który należy go wysłać znajdziemy na stronie sprzedawcy. SMS zwrotny, który dostajemy po wysłaniu wiadomości tekstowej zawiera kod. Wystarczy wpisać go w odpowiednim miejscu na stronie, aby odblokować dostęp do wykupionej usługi albo wybranych treści.

A może płatność gotówką?

W sieci możemy płacić również wykorzystując tradycyjne metody. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykonać przelew w placówce banku lub zrobić przekaz pocztowy. Nie wszyscy przecież posiadają konta bankowe oraz karty płatnicze. Płatności gotówkowe, wbrew pozorom, są wciąż bardzo popularną formą zapłaty. Oczywiście są one powoli wypierane przez bardziej nowoczesne formy, ale nadal znajdują szerokie grono zwolenników. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.