E-raty online

Właściciele sklepów internetowych dążą do tego, aby zapewnić swoim klientom maksimum komfortu i sprostać ich potrzebom oraz oczekiwaniom. Dlatego wielu z nich proponuje możliwość zakupów z zapłatą rozłożoną na raty.

Taka sprzedaż może mieć miejsce dzięki temu, że banki współpracują operatorami płatności internetowych. Korzystając z rat online omijamy wiele niedogodnych formalności. Właściwie cały proces sprzedaży ratalnej odbywa się za pośrednictwem sieci. Klienci sklepów internetowych nie muszą podpisywać żadnych dokumentów, przekazywać umowy do banku przez kuriera czy składać wizyt w placówce bankowej, zaś kwota pożyczki trafia bardzo szybko na konto sprzedawcy, nawet jeszcze w tym samym dniu.

Proces zakupów ratalnych

Zakupy ratalne są bardzo wygodne i łatwe. Po włożeniu do wirtualnego koszyka danego towaru, wybieramy opcję płatności ratalnej i zatwierdzamy podsumowanie całej transakcji. Kolejny etap to wypełnienie wniosku kredytowego. Możemy w nim określić liczbę rat, podać swoje dane osobowe oraz informacje na temat zatrudnienia, dochodów i kosztów utrzymania. Bank będzie także potrzebował naszego upoważnienia do weryfikacji danych w Biurze Informacji Kredytowej. Jest ono, zatem częścią formularza kredytowego. Następnie bank weryfikuje naszą zdolność kredytową. Przy zakupach, których suma przekracza 5 tys. zł. podstawą weryfikacji jest wyciąg z konta online. Bank podejmuje decyzję o przyznaniu kredytu lub jego odmowie. Klient, który przeszedł pozytywnie proces weryfikacji dostaje informacje o warunkach pożyczki. Po zapoznaniu się z nimi zatwierdzamy je. Pozostaje nam jeszcze jeden, ostatni krok. Jest nim przelanie niewielkiej kwoty na wskazane konto. Służy to weryfikacji danych. W momencie dokonania przelewu bank uruchamia pożyczkę.

Zalety zakupów ratalnych

Zakupy w ratach pozwalają nam nabywać towary, na które nie byłoby nas stać, gdybyśmy musieli sfinansować od razu cały zakup. Rozłożenie zapłaty na raty nie obciąża nas aż w takim stopniu, jak jednorazowy wydatek zwłaszcza, gdy mówimy o dużej kwocie. Nie bez znaczenia pozostaje również komfort takich zakupów oraz ograniczenie do minimum ilości formalności. Lista kroków, które musimy podjąć, aby otrzymać pożyczkę jest niewielka, a ponieważ wszystko odbywa się za pośrednictwem Internetu, cała procedura jest bardzo szybka. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.