Bezpieczne i szybkie płatności w internecie

Robiąc zakupy przez internet, chcemy mieć pewność, że zapłacimy za nie tylko bezpiecznie, choć to najważniejsze, ale też szybko. W dzisiejszych czasach tempo życia wzrosło, a my jesteśmy coraz mniej cierpliwi. Nie chcemy już wypełniać długich formularzy zamówienia i płatności, zależy nam na czasie. Dotpay zna oczekiwania klientów i dlatego oferuje płatności online, które są szybkie i bezpieczne – dzięki temu zakupy w internecie to czysta przyjemność.
Oto przegląd najszybszych i najbezpieczniejszych metod płatności online.

BLIK – szybciej już się nie da! W tym systemie płatność online zajmuje zaledwie kilka sekund, co jest absolutnym rekordem w tej dziedzinie. Jak to możliwe? BLIK to system płatności mobilnych, a więc takich, do których wykorzystujemy smartfon lub inne przenośne urządzenie, np. tablet. Na telefonie należy zainstalować aplikację BLIK i zintegrować ją ze swoim bankiem. Na chwilę obecną z płatności mobilnych blik mogą korzystać klienci następujących banków: Alior Bank, Bank Millennium, Bank Zachodni WBK, ING Bank Śląski, mBank, PKO Bank Polski, Orange Finanse, Getin Bank. Aby zatwierdzić transakcję, wystarczy wpisać sześciocyfrowy kod generowany jednorazowo przez aplikację. W internecie nie trzeba nawet opuszczać koszyka zakupów, w sklepach stacjonarnych także zajmuje to zaledwie chwilę. Dzięki temu, że nigdzie nie podajemy danych logowania do systemu bankowego, nie ryzykujemy, że zostaną one przechwycone i złodzieje dostaną się do naszych pieniędzy. BLIK to najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Visa Checkout to system szybkich płatności przy użyciu karty kredytowej. Do tej pory, aby zapłacić online karta kredytową, trzeba było wypełnić formularz zawierający następujące rubryki: imię i nazwisko posiadacza karty, numer karty, data jej ważności oraz kod zabezpieczający. Sporo, prawda? A w dodatku wiele osób obawiało się, że dane te mogą zostać przechwycone. Visa Checkout to system, w którym dane karty podajemy tylko raz – podczas rejestracji, a następnie wyrażamy zgodę na ich przechowywanie. Od tego momentu możemy szybko i bezpiecznie robić zakupy we wszystkich sklepach internetowych korzystających z tego kanału płatności online. Aby zatwierdzić transakcję, podajemy jedynie login i hasło do konta – co ważne, w systemie są zapisane nie tylko dane wymagane do dokonania płatności, ale też domyślny adres wysyłki, co istotnie skraca cały proces składania zamówienia. A co najważniejsze, korzystając z ego systemu nadal jesteśmy objęci gwarancjami bankowymi chargeback, dzięki czemu możemy być pewni zwrotu pieniędzy, gdyby towar nie został dostarczony lub okazał się niezgodny z zamówieniem. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.