Inwestowanie w mobilne bramki płatności

Współczesny klient oczekuje od sklepów internetowych coraz bardziej nowoczesnych rozwiązań. Robienie zakupów z wykorzystaniem urządzeń mobilnych, tabletów czy smartfonów zyskuje coraz większą popularność. Takie zakupy są możliwe dzięki mobilnym bramkom płatności.

Mobilna bramka płatności. Jak to działa?

Mobilna bramka płatności to specjalny rodzaj aplikacji, która wykrywa urządzenie mobilne i dostosowuje się automatycznie do jego rozmiarów. Nie ma więc większego znaczenia model smartfona czy tabletu. Dokonywanie zakupów oraz realizacja płatności zawsze jest tak samo prosta i szybka. Mobilne bramki płatności najwcześniej zostały wprowadzone przez popularne serwisy internetowe takie, jak Allegro czy OLX. Są one doskonałym przykładem właściwej personalizacji mobilnych bramek płatności.

Mobilna bramka płatności. Inwestycja, która się opłaca.

Niektórzy mogą uznać, że uruchomienie mobilnych bramek jest z pewnością wygodne dla klientów sklepów internetowych, jednak wcale nie jest koniecznością. Istnieje przecież możliwość dokonywania zakupów przy pomocy urządzenia mobilnego, a finalizacji transakcji, czyli dokonania płatności przy użyciu laptopa lub komputera osobistego. Jednak bramki oznaczają przede wszystkim ogromny komfort dla klientów. Szybciej zrealizowane przelewy przekładają się na skrócenie czasu realizacji zamówienia. Klienci powinni, zatem mieć szansę na przejrzenie oferty sklepu, dokonanie zamówienia oraz zapłaty za towar przy pomocy jednego urządzenia.

Trudno wyobrazić sobie przyszłość sklepów internetowych, które nie oferowałyby swoim klientom mobilnych bramek płatności. Już w tym momencie przedsiębiorcy, którzy wdrożyli tego typu rozwiązania, zarabiają najwięcej, a ich biznesy rozwijają się. Posiadanie mobilnej bramki płatności pozwala zdobyć nowych klientów, a ponieważ nie wiąże się z dużym nakładem środków finansowych, z pewnością jest warte rozważenia. Koszt zakupu odpowiedniego oprogramowania jest trudny do oszacowania. Jednak można śmiało stwierdzić, że na mobilne bramki może sobie pozwolić dzisiaj wiele sklepów internetowych. Bez wątpienia jest to inwestycja, która w bardzo szybkim czasie zwraca się i zapewnia wyższe obroty oraz zyski. 

 

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.