Jak działa MasterPass?

Nasza codzienność zmieniła się diametralnie w ciągu ostatnich dekad. Technologia wkroczyła na dobre w nasze życie, znacznie je ułatwiając. Obecnie nasze konsumenckie zwyczaje przeniosły się w znacznej mierze do sieci, gdzie nie tylko nabywamy towary czy usługi, ale opłacamy rachunki i płacimy za rezerwację do restauracji czy kina. Zaplanowanie atrakcji na weekend, opłaty za prąd i wypełnienie lodówki możemy zrobić przy porannej kawie. Wszystko dzięki szybkiemu rozwojowi Internetu oraz urządzeń mobilnych. Nic dziwnego, że inwestorzy i e-przedsiębiorcy prześcigają się w nowych pomysłach na udostępnienie bardziej innowacyjnych i bezpieczniejszych form płatności, które rewolucję zakupową przeniosą na wyższy poziom. Właśnie dlatego Dotpay oferuje swoim klientom możliwość skorzystania z opcji MasterPass.

Kto dzisiaj wysyła listy? W przeciągu zaledwie kilku, kilkunastu lat świat dookoła zmienił się. Wystarczy włączyć film z lat 90., żeby zrozumieć jak bardzo. Tradycyjną pocztę zamieniliśmy na e-mail i social media, a obecnie normalny portfel zmienia się w swoją wirtualną wersję. Proponowane narzędzie pozwala nie tylko odciążyć kieszenie, ale zapewnia również wysoki poziom bezpieczeństwa w czasie realizacji transakcji. Co więcej, z usługi tej można korzystać na swoim smartfonie bez żadnych przeszkód. Oznacza to, że można kupować online, gdziekolwiek się jest – w domu, w pracy czy na wakacjach. Dzięki temu wszystkie potrzebne narzędzia masz pod ręką, zintegrowane w sieci i gotowe do wykorzystania na twoim telefonie.

Jak funkcjonuje MasterPass?
MasterPass jest metodą płatności, która została udostępniona przez organizację płatniczą MasterCard w 2013 roku. Opisywana metoda działa na zasadzie elektronicznego portfela i może używać jej każdy posiadacz kart Matercard, Maestro, American Express i Visa. Użytkownik będzie musiał założyć konto w systemie MasterPass, gdzie wszystkie dane karty zostaną specjalnie zaszyfrowane. Dzieje się tak po to, aby każda kolejna płatność mogła być wykonywana tylko przez zalogowanie się do systemu oraz potwierdzenie e-transakcji specjalnym mPIN-em. Wszystko to bez konieczności każdorazowego podawania danych z własnej karty płatniczej. Tego rodzaju wygodne konto w Masterpass sprawia, że każde urządzenie – smartfon, tablet czy komputer – zamienia się w użyteczne narzędzie do robienia zakupów online. Dodatkowym atutem jest fakt, że usługa ta działa z dowolnego miejsca na świecie i jest zupełnie darmowa.

Jak działa portfel elektroniczny?
Tego rodzaju rozwiązanie, przypomina wirtualne konto bankowe, na którym bez przeszkód możemy zdeponować różne sumy pieniężne. Następnie tak zdeponowaną kwotę możemy wykorzystywać do różnego rodzaju operacji, jak np. zakupy online. Jest to więc cyfrowy odpowiednikiem fizycznego portfela, który nie ciąży już w naszych kieszeniach, pozwala na wpłatę i wypłatę środków, przesyłanie środków pomiędzy innymi e-portfelami oraz podpinanie kart płatniczych. Wystarczy założyć konto, aby móc w pełni korzystać z tych niesamowitych możliwości. MasterPass pozwala na przeprowadzenie szybkiej transakcji bezgotówkowej w czasie rzeczywistym z każdego miejsca i w dowolnym czasie. 

Czy to jest bezpieczne?
Usługa MasterPass charakteryzuje się bardzo wysokim poziomem bezpieczeństwa, który jest zagwarantowany przez dokładną weryfikację użytkownika przez system w momencie zakładania przez niego portfela i dodawania kart płatniczych. Kroki te zapewniają, że wyłącznie użytkownik może korzystać ze swojego e-portfela. Po to, aby zapewnić jak najwyższy poziom bezpieczeństwa, w trakcie realizacji płatności, system może zażądać od użytkownika weryfikacji numeru jego karty.

Zobacz również

Kontakt

E-mail: kontakt@mojadresip.pl

Na naszej stronie dowiesz się m.in jakie są formy płatności internetowych oraz jak robić bezpiecznie zakupy w Internecie. Zapraszamy do czytania.